Dwa warkocze holenderskie ze wstążką i koralikami

Mam dziś dla Was kolejną wersję warkoczy przeplatanych wstążką. Tym razem jednak, dodatkowo ozdobimy je koralikami do włosów, które nadal znajdują się w moim Top 5 ozdób do włosów! 😀 Swoją drogą, ciekawe czy i Wy macie taką swoją listę ulubionych akcesoriów do czesania? Dajcie znać! A tymczasem serdecznie zapraszam na:

DWA WARKOCZE HOLENDERSKIE

ZE WSTĄŻKĄ I KORALIKAMI

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów prostym przedziałkiem na pół. Jedną część związujemy gumką do włosów, na drugiej zaplatamy mocno ściśnięty warkocz holenderski (ewentualnie pół-dobierany). Kończymy go warkoczem na 3 i wiążemy mini gumką. Następnie zaplatamy symetryczny warkocz po drugiej stronie głowy.

! Dokładną foto-instrukcję zaplatania dwóch warkoczy holenderskich znajdziecie o tu: KLIK KLIK !

Mając już gotowe warkocze zabieramy się za przeplatanie wstążki. Posłuży nam do tego celu albo szeroka wsuwka, albo prezentowany niedawno przewlekacz do włosów! Obojętnie na które “narzędzie” się zdecydujemy, wstążkę przewlekamy do momentu, aż dwa warkocze zdecydowanie zbliżą się do siebie (tak, jak byśmy chcieli połączyć je w jeden). W tym miejscu wiążemy kokardę.

! Dokładną foto-instrukcję przewlekania wstążki znajdziecie o tu: KLIK KLIK!

Na koniec, w miejscach gdzie wstążką przechodzi przez włosy, nakładamy ozdobne koraliki. I, gwoli wyjaśnienia, dodatkowo szybkie zerknięcie na motyw sukienki mojej Laury – lazurowy jednorożec połyskujący srebrnym brokatem. Wstążka zatem, wraz ze srebrnymi koralikami, świetnie dopełnia całej kreacji! 🙂

Wyobraźcie teraz sobie białą wstążkę zakończoną dużą kokardą i srebrno-złote koraliki… Prawda, że piękna alternatywa na komunijną fryzurę? Czy też dla weselnego gościa? Ech, ta magia koloru! 😀 😀 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.