Rockowe smoki ze wstążką

Dzisiejszą propozycję dedykuję wszystkim tym, którzy upodobali sobie fryzurki przeplatane wstążką, jednak mają średnią cierpliwość do zaplatania warkoczy 😉 Poniższa inspiracja powinna sprawdzić się elegancko i nasycić Wasze wstążkowe pragnienia 😉

ROCKOWE SMOKI ZE WSTĄŻKĄ

Potrzebujemy:

Włosy dzielimy prostym przedziałkiem na pół. Jedną część tymczasowo wiążemy gumką – na drugiej tworzymy pierwszego, dość drobnego smoka.

Dla przypomnienia – tak robimy smoka 😉 :

  • prostym, poprzecznym przedziałkiem oddzielamy średniej wielkości część włosów
  • robimy kiteczkę z mini gumki
  • wydzielamy kolejną część włosów
  • dodajemy do niej kiteczkę
  • całość wiążemy kolejną mini gumką
  • itd.

UWAGA! Jeśli chcemy uzyskać prezentowany poniżej efekt bombki, każdorazowo po związaniu nowej kiteczki (z wyjątkiem tej pierwszej), ostrożnie wyciągamy włosy z poprzedniej kiteczki – rozciągamy je jak najrówniej w każdą stronę.

Po związaniu wszystkich rozpuszczonych włosów wiążemy symetrycznego smoka po drugiej stronie głowy. Pamiętajmy, aby wydzielać kolejne części włosów jak najrówniej w stosunku do pierwszej strony!

Czas na ulubioną wstążkę! 😉 Do jej przewlekania możemy użyć wsuwki albo małego przewlekacza do włosów. Wszystko zależy od jakości gumek, którymi wiążecie kiteczki. Tak naprawdę jednak, w przypadku smoków, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi – wystarczą same palce! Pamiętajmy jednak, by nie wpychać pod gumeczkę całej dłoni – gdy gumeczka z którejś ze środkowych kiteczek nam pęknie…. musimy zacząć od tego momentu wszystkie wiązania!

Wstążkę przewlekamy przez gumeczki jak sznurowadło w bucie – na krzyż. Nie ciągnijmy jej końców zbyt mocno, aby a) gumki nie pękły i/lub b) kiteczki nie zmieniły swoich miejsc.

Końcówki wstążki możemy okręcić wokół ostatnich gumek i zrobić z nich małe kokardeczki.

Teraz wystarczy poprawić “bombeczki”, wstążkę i kokardki – już mam niesamowicie rockowego smoka 😀 Moja Emma od razu chciała brać do ręki gitarę 😉 A Wam jak się podoba? 😀 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.