Dwa warkocze holenderskie

Moja starsza modelka kończy dzisiaj… 5 lat! Do przedszkola wymyśliła sobie fryzurę, którą ledwo uchwyciłam w palcach – a co dopiero mówić o sfotografowaniu 😉 ! Dlatego też, jakby trochę w zamian, przedstawiam Wam równie efektowne (a zdecydowanie prostsze w wykonaniu 😉 ) warkocze dobierane plecione na odwrót – na zewnątrz, czyli:

DWA WARKOCZE HOLENDERSKIE

Potrzebujemy:

Foto-instrukcję krok po krok, jak zapleść taki odwrotny warkocz dobierany znajdziecie tu: KLIK. Dzisiejsza propozycja w wykonaniu różni się tylko tym, że takich warkoczy musimy zapleść… dwa 😉

Zaczynamy więc od poprowadzenia równego przedziałka wzdłuż całej głowy. Jedną część włosów związujemy gumką (aby nam nie przeszkadzała w czesaniu). Na drugiej, jak najbliżej czoła, wydzielamy trzy pasma i na ich bazie zaplatamy pierwszy warkocz holenderski.

Warkocz pleciemy do końca włosów i związujemy gumką. Następnie rozpuszczamy drugą część włosów i pleciemy drugi warkocz holenderski.

Takie warkocze same w sobie wyglądają rewelacyjnie, ale możemy jeszcze trochę pogimnastykować nasze palce 😉 i związać je w całość. Na początek musimy ostrożnie rozpleść końce warkoczy, aż do karku. Powinniśmy otrzymać 6 pasm. Najprostszym rozwiązaniem (które Wam proponuję) jest zaplecenie ich w warkocz na 3. Żeby tego dokonać, musimy pogrupować włosy w 3 pary po dwa pasma. I to z nich zaplatamy mocny warkocz.

Która wersja bardziej się Wam podoba? Z wiązaniem w jeden warkocz, czy pozostawionymi dwoma? 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

6 myśli na temat “Dwa warkocze holenderskie

    1. He he, też miałam ten problem. Dopiero na studiach znalazłam chętnych do namiętnych plecionek 😉 😀

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.