Gładki kok na wypełniaczu

Całkiem niedawno gościłam Mamę Olę i jej dłuuugowłosą osobistą modelkę Amelkę. Sympatyczne dziewczyny użyczyły mi pięknych włosów, abym mogła przetestować między innymi fryzury uniwersalne – to znaczy takie, które nadają się i dla dorosłego i dla młodego 😉 Jedną z takich inspiracji właśnie jest

GŁADKI KOK NA WYPEŁNIACZU

Potrzebujemy:

Zanim zaczniemy tworzyć koka, musimy – w razie potrzeby – wygładzić włosy. Możemy użyć prostownicy lub (jeśli umiemy) naciągnąć włosy na szczotkę. Jednak najładniej ta fryzura prezentuje się na włosach naturalnie prostych, takich jak ma Amelka 🙂

Z wyprostowanych włosów wydzielamy ich fragment nad czołem – prowadząc delikatnie skośny przedziałek, od jednej skroni za przeciwległe ucho. Wydzieloną część wiążemy gumką.

Poniżej, wydzielając kolejną część włosów, prowadzimy prosty poprzeczny przedziałek. Powstanie nam drugi, jakby trójkątny fragment włosów. Tą część również wiążemy gumką.

Pozostałe włosy zaczesujemy na gładko i mocno wiążemy je gumką. Na bazie powstałej kitki robimy podstawowego koka na wypełniaczu.

Rozpuszczamy drugą z wydzielonych części, zaczesujemy na gładko do tyłu i nakładamy na koka. Z tyłu nad karkiem przypinamy włosy wsuwkami. Końcówkę włosów zaplatamy w warkoczyka na 3 lub zwijamy w rulonik i chowamy do koka (pod nakładane włosy). Całość mocno przypinamy wsuwkami.

Rozpuszczamy część włosów znad czoła, zaczesujemy na gładko i prowadząc ją delikatnie z prawej strony, nakładamy na koka. Włosy przypinamy pod kokiem a końcówkę zaplatamy w warkoczyka, którego chowamy dyskretnie pod włosy.

Na koniec upewniamy się, czy wszystkie pochowane włosy są niewidoczne i w razie potrzeby dopinamy poszczególne pasma wsuwkami. Nakładamy ozdobę i… wzdychamy z zachwytem 😀 😀 😀 Jest to naprawdę piękny kok – czy to na eleganckie wyjście Mamy, czy też komunijny obiad Córci 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.