Bombonierka

Nie, nie – nie będzie dziś o czekoladzie 😉 Ale gdy przygotowywałam zdjęcia do dzisiejszej inspiracji, fryzura skojarzyła mi się z… ozdobnym pudełkiem na czekoladki czy też pralinki 😀 😀 Heh, może już myślę o nadchodzącym Dniu Mamy? 😉 Tak czy owak, słodko Was zapraszam do skosztowania mojej

BOMBONIERKI

Potrzebujemy:

Zaczynamy od dokładnego podziału włosów na 3 części:

  • 1 część – w kształcie serca, z włosów ze środka głowy (na końcu zrobimy na niej plecionkę)
    • dzielimy włosy przedziałkiem na dwie, równe części; jedną tymczasowo wiążemy gumką, z drugiej wydzielamy pierwszą połówkę serca. Wiążemy ją gumką. Resztę włosów również. Rozpuszczamy drugą stronę i wydzielamy drugą połówkę serca. Całe serce wiążemy razem gumką.

  • 2 część – podłużna, również w kształcie serca, jakby ramka części 1.
    • wydzielmy równoległym do “serca” przedziałkiem pierwszą połówkę ramki i wiążemy ją gumką. Wydzielamy drugą połówkę ramki i wiążemy ją gumką. Następnie obie części ramki wiążemy razem, chwytając włosy nad “sercem”.

  • 3 część – pozostałe włosy, poniżej “serca” i jego “ramki, dookoła głowy.

Mając podzielone w ten sposób włosy, z części 3. zaplatamy warkocz dobierany dookoła głowy. Zaczynamy tuż nad karkiem i zbierając włosy posuwamy się nad uchem, czołem, drugim uchem aż wrócimy nad kark. Warkocz, bez przedłużania, wiążemy mini gumką – otrzymamy pierwszą kitkę.

Rozpuszczamy część 2. włosów i również zaplatamy na niej warkocz dobierany dookoła głowy. Jednak tym razem w przeciwnym kierunku – tak, by końcowa kitka znajdowała się nad początkiem pierwszego warkocza.

Rozpuszczamy włosy z części 1. – nadal powinniśmy widzieć serce 🙂 Krótkim przedziałkiem “odkrawamy” górną część jednej z jego połówek i wiążemy mini gumką. To samo, symetrycznie, robimy z drugą połówką.

Pomiędzy kiteczkami wyodrębniamy włosy w kształcie rombu. Dodajemy do niego po połowie włosów z każdej kiteczki i całość wiążemy mini gumką.

Pozostałe włosy z kiteczek łączymy kolejnymi mini gumkami z włosami po obu stronach rombu. Powinniśmy otrzymać trzy kiteczki.

Na koniec wszystkie włosy – trzy kiteczki i pozostałe rozpuszczone – wiążemy kolejną mini gumką.

Ostatnią mini gumką wiążemy wszystkie trzy kitki – 3 główne części – razem. 

Wiem wiem, moglibyśmy zakończyć na tym etapie czesania 😉 Ale pudełko czekoladek powinno być ładnie przepasane wstążką 😀 Zatem…

Przygotowujemy wstążkę (i wsuwkę), i przeplatamy ją pomiędzy warkoczami, tuż nad “warkoczem-ramką”. (Przeplatania w ten sposób uczyliśmy się o tu: KLIK)

Ostrożnie wyrównujemy długość końcówek wstążki i zawiązujemy ją na kucyku. Teraz wystarczy zrobić kokardę i ta dam 😉 Nasz cukiereczek jest gotowy na Dzień Mamy 😀 Mam nadzieję, że narobiłam Wam apetytu na tą fryzurę 😉 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.