Kok ze wstążkową szachownicą

Dzisiejsza propozycja świetnie nadaje się dla małej “celebrytki” na uroczystość I Komunii Świętej czy też jako uczesanie dla weselnego małego gościa 🙂 A że zajmuje trochę więcej czasu, bez nadmiernego wstępu – zaczynamy 😀

KOK ZE WSTĄŻKOWĄ SZACHOWNICĄ

Potrzebujemy:

Zaczynamy od zrobienia zwyczajnego koka na gumce. Związujemy włosy w kitkę, nakładamy gumkę do koka, rozkładamy na niej włosy i nakładamy kolejną gumkę.

Zanim jednak końcówki włosów schowamy pod koka, dzielimy je na dwie części i zaplatamy warkocze na 3. Oba kończymy mini gumkami. Następnie okręcamy je wokół koka i dyskretnie przymocowujemy do reszty włosów za pomocą wsuwek.

Przed nami najbardziej czasochłonna część uczesania. Bierzemy wstążkę i wsuwkę do koka (czyli taką szerszą) i przekładamy ją przez włosy wokół koka. Zaczynamy z dołu głowy i tam też kończymy pierwsze “kółko”. Następnie zaczynamy kolejne, przekładając wstążkę w formie szachownicy (najlepiej widać to na poniższych zdjęciach). Drugie “kółko” również kończymy pod kokiem.

Jeśli Wasze córcie mają większe głowy i więcej włosów na nich 😉 możecie poprowadzić kolejne “kółka”.

Wstążkę wiążemy pod kokiem i dodajemy element dekoracyjny (kwiat, kokardę, błyskotki itp.), najlepiej wpinając go w tył koka. Możecie również wykorzystać szerszą wstążkę i zwyczajnie związać ją w atrakcyjną kokardę. I co? I gotowe 😉 😀

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

4 myśli na temat “Kok ze wstążkową szachownicą

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.