Warkoczowy zawrót głowy

Przed Wami kolejna inspiracja, która tak jak ślicznie się prezentuje – tak trudno było ją nazwać 😉 😀 Na szczęście wspólnie, konkursowymi siłami 😉 zdecydowaliśmy się na:

WARKOCZOWY ZAWRÓT GŁOWY

CZYLI DWA WARKOCZE DOBIERANE Z KITKI
Z PODWÓJNĄ OPASKĄ

Potrzebujemy:

  • szczotkę / grzebień do włosów
  • 3 gumki do włosów
  • 4 mini gumki do włosów
  • 1 klamra do włosów
  • 2 koraliki do włosów
  • 1 ozdobna kokarda

Na początku wydzielamy włosy z części czołowo-ciemieniowej (czyli z góry głowy 😉 ). Prowadzimy najpierw jeden prosty przedziałek mniej więcej na wysokości skroni (kierując się ku tyłowi głowy) i włosy poniżej niego związujemy tymczasowo gumką. Taki sam przedziałek prowadzimy z drugiej strony głowy. Włosy poniżej również zabezpieczamy gumką.

Na wydzielonej części, nad czołem, prowadzimy półokrągły przedziałek. Większą część włosów możemy tymczasowo związać gumką/zabezpieczyć klamrą. Z mniejszej zaplatamy warkocz holenderski pół-dobierany (włosy dobieramy tylko od strony czoła). Przedłużamy go warkoczykiem na 3 i wiążemy mini gumką.

Rozpuszczamy środkową część włosów i prowadzimy drugi, półokrągły przedziałek. Ponownie zabezpieczamy włosy z tyłu głowy, a z przodu zaplatamy drugi, półokrągły, pół-dobierany warkocz holenderski. Dla ładniejszego efektu zaplatanie zaczynamy z drugiej strony głowy (jakby pod prąd tego pierwszego).

Możemy rozpuścić wszystkie kity. Na środku głowy, jakby przedłużając półokrągły przedziałek, tworzymy okrąg/owal i wiążemy go w mocną kitę.

Włosy z kitki dzielimy na pół, a jedną z połówek zabezpieczamy klamrą.

Tuż nad skronią zaczynamy zaplatać trzeci warkocz holenderski, początkowo dobierając go tylko “od dołu”. W odpowiednim miejscu dołączamy do niego warkoczyk z opaski.

Zaplatamy dalej, a zbliżając się ku tyłowi zaczynamy dobierać włosy z obu stron. Z tym, że z jednej dołączamy włosy tylko ze środkowej kitki! Po dobraniu wszystkich pozostawionych włosów wiążemy całość gumeczką.

Tak samo postępujemy z drugiej strony głowy.

Na wiązania możemy nałożyć koraliki do włosów, a nawet ozdobić kitę kokardką. Choć nie da się ukryć, że nawet bez dodatkowych ozdób fryzurka na małej główce wygląda po prostu super! 😀

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 myśli na temat “Warkoczowy zawrót głowy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.