Urodzinowe zawijasy z kokiem

W sobotę wyprawialiśmy Laury urodziny dla najbliższych. A wczoraj – cała nasza czwórka zrobiła sobie dzień prawdziwego lenia 😉 Dlatego też, z pewnym opóźnieniem dopiero dzisiaj prezentuję Wam Laurowe

URODZINOWE ZAWIJASY

Potrzebujemy:

Przedstawiona fryzura ma kilka etapów, które najlepiej oddadzą zdjęcia. Nie będę więc dzisiaj męczyć Was długimi opisami – mam nadzieję, że nasze zdjęcia okażą się wystarczająco pomocne 😀

ETAP 1 – Pierwszy zawijas

Na górze głowy, po prawej jej stronie, wydzielamy trzy pasma włosów (niezbyt grube) i na ich bazie zaczynamy pleść pierwszy warkocz pół-dobierany. Na początku prowadzimy go spiralnie, potem w kierunku tyłu głowy, jednocześnie zmieniając stronę dobierania włosów. Nie dobieramy włosów znad czoła, ucha i karku – kończymy w miejscu przyszłego koczka. Do końca zebranych włosów pleciemy warkocz na 3 i związujemy go mini gumką.

ETAP 2 – Opaska

Mniej więcej w miejscu zakończenia pierwszego zawijasa, wydzielamy pasmo włosów i na jego bazie pleciemy drugi warkocz pół-dobierany. Prowadzimy go zaczynając z tyłu głowy, przez część nad uchem, dobieramy prawie wszystkie włosy znad czoła (zostawiamy lewą skroń) i po linii prostej wracam na tył. Dobieramy włosy aż się skończą – warkocz-opaska skrzyżuje się z pierwszym zawijasem. Do końca zaplatamy warkocz na 3 i nakładamy mini gumkę.

Za pomocą szerokiej wsuwki do włosów (takiej do koka) przeciągamy warkocz-opaskę pod warkoczem-zawijasem. Najlepiej zrobić to w miejscu, gdzie w zawijasie zmienialiśmy stronę dobierania włosów.

ETAP 3 – Drugi zawijas

Pleciemy go z lewej strony głowy, zbierając resztę włosów znad czoła i lewego ucha. Zaczynamy mniej więcej po środku, w stronę przodu głowy, i lewą stroną do tyłu. Również nie dobieramy włosów znad karku, kończymy warkoczem na 3 i mini gumką.

ETAP 4 – Kok na gumce

Dwa warkocze-zawijasy związujemy razem gumką po środku tyłu głowy i rozpuszczamy. Do powstałej kitki dodajemy warkocz-opaskę i na całość nakładamy gumkę do koka. Trzeci warkocz przekładamy przez gumkę z prawej strony i do końca tworzymy kok na gumce (szczegółową foto-instrukcję znajdziecie tu: KLIK)

ETAP 5 – Ozdoby

Moja Laura chciała mieć we włosach błyskotki. Ozdobiłyśmy więc włosy wkrętkami-perełkami. Zdaję sobie sprawę, że na delikatnych włosach mojej pięciolatki jeszcze średnio można je wkręcić… Ale nic to – Mamy są od tego, żeby spełniać urodzinowe życzenia swoich Księżniczek 😉 😀

Ufff…. To już koniec… 😉

I jak? Co sadzicie o dzisiejszej, urodzinowej inspiracji? Stanęłam na wysokości zadania? 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

10 myśli na temat “Urodzinowe zawijasy z kokiem

  1. Ożesz Ty ale finezyjny! Moja Zosia ma włosy kręcone jak sprężyny. Warkocze wychodzą owszem ale trzymają się maksymalnie dwie godziny. Poza tym zazdroszczę tak cierpliwej modelki!

    1. Dziękuję 🙂
      Tak to już jest – z prostych warkocze, a z tych mega kręconych – olśniewające koki i upięcia! 😀

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.