Dwa warkocze częściowo dobierane

Dzisiejsza inspiracja jest z tych bardziej oryginalnych, a co za tym idzie – trudniejsza do nazwania. Kojarzy mi się mocno z uczesaniem średniowiecznej damy, jednakże nazwę nadałam jej dość mało oryginalną, za to mocno opisującą co się będzie działo 😉 Zapraszam Was zatem na

DWA WARKOCZE CZĘŚCIOWO DOBIERANE

Potrzebujemy:

Zaczynamy od wydzielenia owalnej części włosów z góry głowy, począwszy od linii czoła. Wydzielone włosy wiążemy na płasko (czyli z tyłu) mini gumką. Następnie z jednej strony wydzielamy spore pasmo włosów (na całej wysokości linii skroni) na warkocz.

Zaplatamy warkocz, który początkowo, tylko przez kilka pierwszych oczek, jest dobierany z obu stron. Następnie kontynuujemy podstawowy warkocz na 3. Nakładamy mini gumkę i zaplatamy symetryczny warkocz z drugiej strony głowy.

 Warkocze wiążemy razem (poniżej wiązania kitki), kładąc je na włosach z kitki. Zdejmujemy gumeczki znajdujące się poniżej całego wiązania. Powstałą kiteczkę dzielmy na pół. Z jednej połówki zaplatamy warkocz pół-dobierany, dobierając włosy tylko ze strony zewnętrznej, z rozpuszczonych włosów.

Włosy dobieramy mniej więcej do 1/3 długości włosów, po czym kontynuujemy zwykłym warkoczem na 3. Nakładamy mini gumkę.

Tak samo postępujemy z drugą częścią kiteczki.

Oba warkocz kładziemy luźno na reszcie rozpuszczonych włosów.

Na koniec ozdabiamy fryzurkę kilkoma błyskotkami i… już możemy pozować do zdjęć 😀 Albo… wybrać się na bal na średniowieczny zamek 😉

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.