Wkrętki do włosów

Są takie akcesoria do włosów, które nie mają żadnej innej funkcji, oprócz ozdabiania fryzury. Przykładowo, jakiś czas temu mieliście okazję przyjrzeć się bliżej kolczykom do włosów. Dzisiaj kilka słów o wkrętkach.

Ozdobne wkrętki do włosów to małe ozdóbki umieszczone na równie małej, metalowej spiralce. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je we włosach jak śrubkę – wkręca się je, na taką “głębokość” aż spiralka zostanie schowana pod włosami.

Wkrętki stosuje się przede wszystkim do ozdabiania koków lub “pustych” przestrzeni na włosach (bez np. warkoczy), aby dodać szyku i elegancji. To śliczna, mała błyskotka, która zamienia fryzurę w jej bardziej atrakcyjną wersję. Przykład znajdziecie na naszych urodzinowych zawijasach 😉

Z zakupem wkrętek jest mały problem. Przede wszystkim – cena. Jak na tak maleńką ozdobę, kosztują całkiem sporo (szczególnie te najbardziej błyszczące – za 4-6 sztuk możemy zapłacić nawet 30zł!). Poza tym nie są wszędzie dostępne – najczęściej spotkamy je w profesjonalnych butikach typowo z akcesoriami do włosów i biżuterią lub… w salonach ślubnych.

Powiem Wam jednak, że osobiście wkrętki uwielbiam całym sercem i jak tylko spotkam takie w nie-zabójczej-cenie 😉 na pewno uzupełnię moją kolekcję 😀

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.