Mini plecionka na trójkącie

Dzisiejsza propozycja to również efekt przeszukiwania internetu – mam do niej zamiar wrócić w okresie Świątecznym, gdy zwiększy się zapotrzebowanie na choinkowe ozdoby 😉 Do grudnia jednak daleko, więc póki co zapraszam do wypróbowania i przećwiczenia inspiracji dla (nie tylko) krótkowłosych księżniczek 😀

MINI PLECIONKA NA TRÓJKĄCIE

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień
  • 5 gumek do włosów
  • 10-15 mini gumek do włosów
  • spinkę-kokardę

Na początku wyodrębniamy sporą część włosów w kształcie trójkąta. Podstawą trójkąta powinna być linia czoła, a jego wierzchołek powinien sięgać aż na środek głowy. Trójkąt związujemy gumką do włosów.

Po bokach trójkąta wyodrębniamy równoległe do przedziałka części włosów na dwa, niezbyt grube, warkocze. Obie części związujemy osobnymi gumkami do włosów, tak i pozostałe rozpuszczone włosy.

Rozpuszczamy jedną z podłużnych części i, zaczynając od czoła, zaplatamy pierwszy warkoczyk holenderski dobierany tylko z jednej strony – zewnętrznej (od ucha). Prowadzimy go aż do wierzchołka trójkąta i odrobinę przedłużamy warkoczykiem na 3. Następnie związujemy mini gumką.

Po drugiej stronie trójkąta zaplatamy warkocz holenderski w odbiciu lustrzanym.

Rozpuszczamy włosy z części trójkątnej. Poziomym przedziałkiem oddzielmy podstawę trójkąta od reszty włosów (którą możemy chwilowo związać gumką). Podstawę trójkąta dzielimy na 3 równe części i związujemy mini gumkami.

Wydzielamy kolejną podłużną część, przeznaczoną na drugą linię plecionki. Dzielimy ją na dwie równe części i wiążemy w kiteczki (dodając do nich połówki kiteczek z pierwszej części.)

Pozostałą część trójkąta dzielimy na dwie części i, jako końcówkę plecionki, robimy małego smoka.

Z trzech kiteczek – 2 warkocze plus plecionka – zaplatamy warkocz na 3 i mini gumką. Resztę włosów rozpuszczamy i ostrożnie rozczesujemy.

Na koniec dodajemy ozdobę – u nas jest to kolejna spinka-kokarda od Manili, która świetnie pasuje i do koloru mini gumek, i do kreacji mojej Emmy 😀

Dziś co prawda u nas pada od samiutkiego rana 🙁 , ale jeszcze dwa dni temu mieliśmy piękne słońce. Dlatego też skorzystaliśmy z okazji i teraz mogę przedstawić Wam kilka słonecznych zdjęć z działkowego ogrodu 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.