Dwa warkoczyki z plecionką

W trakcie urlopu większość naszych nowych błyskotek do dekoracji włosów została w domu. Teraz już wróciliśmy do naszych czterech kątów i z wielką przyjemnością mogę zaprezentować Wam nową foto-instrukcję ozdobioną śliczną spinką-kokardą od Manili:

DWA WARKOCZYKI Z PLECIONKĄ

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień do włosów
  • 4 gumki do włosów
  • 15-25 mini gumek do włosów
  • spinkę – kokardę

Włosy dzielimy na cztery części. Najpierw wyodrębniamy ukośne części włosów z jednej strony głowy na dwa warkocze. Obie części i resztę włosów osobno wiążemy gumkami.

Z pierwszej od góry wydzielonej części zaplatamy warkoczyk holenderski dobierany tylko z jednej strony – zewnętrznej (czyli od ucha). Przedłużamy go odrobinę warkoczem na 3 i związujemy mini gumką.

Rozpuszczamy włosy z drugiej podłużnej części i wiążemy drugi warkoczyk holenderski, również dobierany z jednej strony. Ponownie przedłużamy go warkoczykiem na 3 i wiążemy mini gumką.

Resztę włosów rozpuszczamy i delikatnie zaczesujemy do tyłu. Zaczynając mniej więcej po środku głowy, prostymi, równymi przedziałami wydzielamy małe części włosów – robimy pierwszą linię plecionki.

Poniżej pierwszej linii plecionki, już na bazie kwadratów, wyodrębniamy kolejne pasma włosów na drugą linię plecionki. Powstałe kiteczki powinny leżeć po ukosie z tymi z pierwszej linii.

Wszystkie kiteczki i dwa warkoczyki wiążemy razem mini gumką. Następnie dodajemy resztę włosów, wiążemy całość gumką do włosów (u nas świetnie się sprawdziła i fakturowo i kolorystycznie gumeczka od Rossmann‘a) oraz ozdabiamy spinką – kokardą (te od Manili są naprawdę świetne!) 😀

A teraz, korzystając z pięknej pogody… czas na sesję w ogrodzie! 😀 😀 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.