Kok z warkoczem pół-dobieranym

Kolejna propozycja sympatycznej fryzury na każdą okazję – czy to na eleganckie wyjście, czy na basen albo tańce, czy po prostu do noszenia na co dzień. Serdecznie zapraszam na foto instrukcję do

KOKA Z WARKOCZEM PÓŁ-DOBIERANYM

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów na dwie części. Prowadzimy przedziałek wydzielając włosy nad czołem, nad uchem i do połowy karku, kończąc go pionowo w dół. Prawą część włosów, tą większą, tymczasowo wiążemy gumką.

Z mniejszej części włosów, zaczynając tuż nad czołem, pleciemy warkocz pół-dobierany. Włosy dobieramy tylko z zewnętrznej strony głowy. Gdy znajdziemy się z tyłu głowy, włosy dobieramy prowadzać warkocz ku górze (w stronę przyszłego koka). Po dobraniu wszystkich wydzielonych włosów jeszcze przez kilka centymetrów pleciemy zwykły warkocz na 3 i wiążemy go mini gumką.

Rozpuszczamy prawą część włosów i ostrożnie zaczesujemy w kitkę. Włosy dzielimy na trzy pasma do warkocza. Gotowy już warkocz pół-dobierany (nie zdejmujemy mini gumki!) dodajemy od spodu do środkowego wydzielonego pasma. Z całości zaplatamy warkocz na 3 i kończymy go mini gumką.

! Jeśli obawiacie się, że kok się zsunie zwiążcie włosy w mocną kitkę zanim zapleciecie warkocz !

Teraz zakręcamy warkocz w kształt koka i za pomocą wsuwek mocno przyczepiamy go do włosów.

! Moja Laura ma jeszcze mało włosów, dlatego używam krótkich zwyczajnych wsuwek – nic nie stoi na przeszkodzie abyście Wy wykorzystali w tym celu wsuwek do koka !

Teraz tylko ozdobna kokarda i ta-dam – fryzura gotowa 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.