Kok z dobieraną opaską

Kolejna propozycja z serii tych romantycznych, jak nie po prostu eleganckich. Według mnie – idealna na specjalne okazje, z weselem włącznie. Jestem ciekawa Waszego zdania, dlatego tym szybciej zapraszam na

KOK Z DOBIERANĄ OPASKĄ

Potrzebujemy:

Na początek dzielimy włosy na trzy części. Najpierw wyodrębniamy szerokie pasmo włosów z przodu głowy (mniej więcej od ucha do ucha). Tył tymczasowo wiążemy a przód dzielimy prostym przedziałkiem na pół.

Na każdej z przednich stron zaplatamy warkocz holenderski, pół dobierany. Prowadzimy je blisko linii czoła, dobierając włosy od strony środka głowy. Warkocze przedłużamy warkoczami na 3 i wiążemy mini gumkami.

Rozpuszczamy kucyk, a warkoczyki łączymy ze sobą na środku tyłu głowy. Kładziemy je na rozpuszczonych włosach.

Przed nami najbardziej precyzyjna część czesania. Bierzemy pasmo włosów z boku głowy i przekładamy je nad warkoczykiem. Końcówkę pasma wyciągamy spod warkocza, jednocześnie przypinając je dyskretnie wsuwką.

Do końcówki przekładanego pasma dodajemy następne i ponownie okręcamy wokół warkoczyka – trochę obok pierwszego pasma. Ponownie przypinamy wsuwką. W ten sam sposób, krok po kroku, przesuwamy się do środka głowy.

Zostawiamy końcówkę pasma i zaczynamy takie samo przekładanie z drugiej strony głowy.

Gdy oba końce przekładanych pasm spotkają się w środku, całość przekładamy po raz ostatni – tym jednak razem nie wyjmujemy włosów, a “upychamy” je w powstałym koczku, nadal dyskretnie przypinając wsuwkami.

Na koniec ostrożnie rozciągamy włosy z koka, nadając mu pożądany kształt. Nakładamy odpowiednią ozdóbkę, wskakujemy w odpowiednią kreację i… możemy zostać gwiazdą wieczoru 😀 😉 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.