Trzy warkocze holenderskie

Nadal pozostajemy w biało-czerwonej kolorystyce 😉 Dziś już z bardzo dokładnym podziałem włosów i warkoczami. W bonusie, za Wasze starania, zyskacie fryzurkę która przetrwa kolejne dwa dni, a na koniec – falowane włosy 😉 Zapraszam zatem serdecznie na

TRZY WARKOCZE HOLENDERSKIE

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień
  • 3 gumki do włosów
  • 3 mini gumki do włosów
  • spinka-kokarda

Na początek wydzielamy trójkąt włosów z linią czoła jako podstawą, a czubkiem mniej więcej na środku głowy. Trójkąt związujemy gumką.

Wydzielamy kolejną część włosów, tuż na uchem, dookoła głowy. Ją również związujemy gumką.

Pozostałe włosy także tymczasowo wiążemy.

Rozpuszczamy środkową część włosów, dzielimy na pół i jedną z części wiążemy ponownie.

Z rozpuszczonych włosów zaplatamy niski warkocz holenderski, pół dobierany. Czyli prowadzimy go jak najbliżej dolnego, poprzecznego przedziałka, a włosy dobieramy tylko od wewnątrz.

Warkocz przedłużamy odrobinę warkoczem na 3 i wiążemy mini gumką.

Po drugiej strony głowy, z drugiej środkowej części, zaplatamy drugi warkocz holenderski, pół dobierany.

Rozpuszczamy włosy z góry głowy i, począwszy od czoła, zaplatamy trzeci warkocz holenderski. Jego również odrobinę przedłużamy warkoczem na 3, a następnie, przytrzymując końcówkę jedną ręką, ostrożnie rozszerzamy oczka warkocza nadając mu objętości. Nakładamy mini gumkę.

Rozpuszczamy włosy znad karku, dodajemy do nich warkocze i całość mocno wiążemy. Wystające mini gumki możemy ściągnąć, a fryzurę ozdabiamy spinką-kokardą. W tej fryzurze elegancko będzie się prezentował każdy energiczny przedszkolak 😉

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.