Eleganckie sportowe warkoczyki

Czasem jest tak, że zaraz po sportowej aktywności wskakujemy w sukienki i idziemy, przykładowo, do kawiarni na lody 🙂 Na taką okazję świetnie nadają się sportowe warkoczyki z małym “bajerem” – w tym przypadku ślimaczkiem na samym środku. Za pomocą takiego sprytnego zabiegu, zwykłe sportowe warkoczyki raz dwa zmieniają się w

ELEGANCKIE SPORTOWE WARKOCZYKI

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień
  • 4-5 gumek do włosów
  • 3-4 spinki typu “żabki

Włosy dzielimy podobnie jak w przypadku pierwowzoru sportowych warkoczyków – na dwie części, ukośnym przedziałkiem począwszy od skroni aż za przeciwległe ucho.

Dolna część pozostaje związana gumką. Górną rozpuszczamy i wydzielamy z niej część włosów w kształcie dołu wąskiego serca. Związujemy ją gumką do włosów. Kolejne części wydzielamy równoległymi przedziałkami i również wiążemy tymczasowo gumkami do włosów. Tym razem wyszły nam 4 kiteczki.

Rozpuszczamy najwyższą część włosów i rozgarniamy ją promieniście na zewnątrz. Zaczynając od środka wydzielonej części zaczynamy zaplatać ślimaczka (warkocz pół-dobierany na okrągło) w prawą stronę. Najlepiej zrobić przynajmniej dwa okrążenia, a następnie zejść warkoczem w dół, zmienić sposób dobierania jak w warkoczu francuskim (czyli z dwóch stron), a po dobraniu wszystkich włosów przedłużyć warkocz zwykłym warkoczem na 3. Uzyskawszy pożądaną długość warkocza, nakładamy żabkę.

W dalszej kolejności rozpuszczamy następne kiteczki i na każdej z nich zaplatamy warkocz dobierany przedłużony warkoczem na 3 oraz zakończony “żabką”.

Rozpuszczamy dużą, dolną część włosów i, zaczynając od skroni, zaczynamy zaplatać warkocz holenderski (czyli odwrotnie dobierany). Będąc na wysokości dobieranych warkoczyków, ostrożnie zdejmujemy “żabki” i w zamian dobierania pasm rozpuszczonych włosów – dobieramy właśnie warkoczyki. 

Aby efekt był ładniejszy, warkoczyki dobieramy na zmianę z włosami z rozpuszczonej części.

Warkocz prowadzimy do samego końca i zakładamy gumkę do włosów. Teraz śmiało możemy iść na rower a zaraz potem – do babci na uroczysty obiad 😀 Prawda? 😉

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

6 myśli na temat “Eleganckie sportowe warkoczyki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.