Dwa mini warkocze dobierane

Kolejna propozycja fryzury na krótkie włosy. Jeśli nie chcecie, aby włosy wpadały w oczy dziecka ale macie dość zwykłej kiteczki z gumką czy też standardowej spineczki, proponuję wypróbować

DWA MINI WARKOCZE DOBIERANE

Potrzebujemy:

Zaczynamy od zrobienia przedziałka po środku głowy – od czoła ale nie koniecznie aż do karku (wszystko zależy od długości włosów). Ja wiem, że moja córcia ma za krótkie włosy żeby złapać je wszystkie w warkocz, dlatego prowadzę przedziałek mniej więcej do połowy głowy. Następnie jedną wydzieloną stronę włosów przypinam spinką, aby nie przeszkadzała w czesaniu.

Teraz zaczynamy pleść warkocz dobierany z rozpuszczonych włosów. Wydzielamy średniej wielkości pasmo z nad czoła i dobieramy do niego małe pasma. Nie wykorzystujemy jednak wszystkich włosów – dochodzimy do linii ucha/skroni i wszystko poniżej niej zostaje rozpuszczone.

Warkocz kończymy mniej więcej w połowie długości włosów, wiążąc go gumką. Teraz przechodzimy do drugiej połowy głowy i pleciemy symetrycznie drugi mini warkocz.

I już! Powinniśmy otrzymać dwa warkocze dobierane na górze głowy, delikatnie położone na reszcie rozpuszczonych włosów. Powstałą fryzurę możemy tak zostawić albo troszkę ją ozdobić opaską do włosów, kokardkami, spineczkami – w zależności od okazji i upodobania dziecka (tudzież jego mamusi 😉 )

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

20 myśli na temat “Dwa mini warkocze dobierane

    1. Moja też. Dlatego nie czeszę jej tak na świeżych włosach. A jak mimo to nie chcą współpracować, to delikatnie moczę je zwykłą wodą, co by je obciążyć 😉

    1. Dziękuję w imieniu modelki 😉 No ja na bardziej wymyślne fryzury będę musiała popożyczać modelki po rodzinie 😉 😀

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.