Cztery wodospady na sercu

Usłyszałam jakiś czas temu od fryzjerki z bardzo długim stażem, że loki są niemodne… Hm… Nie jestem maniaczką najnowszych trendów i nigdy nie goniłam za obowiązującym aktualnie “krzykiem mody”, podejrzewam jednak, że loki zawsze znajdą swoich zwolenników 😉 Szczególnie, gdy są zakręcone w spiralki i to na tak długich i pięknych włosach jakie ma Amelka. Ale nawet jeśli nie macie ogromu włosów, zawsze możemy zwiększyć ich objętość czesząc

CZTERY WODOSPADY NA SERCU

Potrzebujemy:

Włosy dzielimy prostym przedziałkiem na pół. Jedną część wiążemy gumką. Na drugiej wydzielamy połówkę serca. Środek serca wiążemy gumką, a z pozostałej części włosów wydzielamy jakby równoległą obwódkę serca. Ją także wiążemy gumką. Wszystkie kitki możemy spiąć razem, aby nie przeszkadzały w dalszym czesaniu.

Z pozostawionych włosów zaplatamy pierwszy warkocz wodospad (na warkoczu dobieranym). Przedłużamy go odrobinę warkoczem na 3  i wiążemy mini gumką.

Rozpuszczamy obwódkę połówki serca i zaplatamy drugi warkocz wodospad – tym razem na warkoczu holenderskim. Jego również przedłużamy odrobinę warkoczem na 3 i wiążemy mini gumką.

Postępując dokładnie w ten sam sposób, dzielimy włosy po drugiej stronie głowy. Następnie zaplatamy warkocze nr 3 i 4.

Po zapleceniu wszystkich warkoczy rozpuszczamy środek serca, zaczesujemy go na gładko i wiążemy mini gumką.

Wiążemy ze sobą wodospady:

  • razem nr 2 i 4
  • razem nr 1 i 3.

Ta dam! Mamy już cztery wodospady. Fakt, że uczesaliśmy je piętrowo, sprawił zwiększenie objętości włosów i prawdziwy efekt 3D w ich wyglądzie.

Teraz wystarczy “pobawić” się lokówką (polecam zakręcenia loczków w pionie – spiralek) i już mamy najprawdziwszą burzę loków!!

Na koniec dodajemy kokardeczkę (u nas małe cudo od Magiczny Handmade 😀 ) i… no po prostu wzdychamy z zachwytu. A przynajmniej wzdycham ja. Bo uwielbiam loczki!! 😀 A Wy? 😉

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.