Cztery mini warkocze holenderskie pół-dobierane ze wstążką

Im dalsze foto-instrukcje, tym bardziej kombinuję z nazwami fryzur 😉 Niedługo chyba zacznę je po prostu numerować 😉 Ale jak tu nie czesać, gdy i modelka jest chętna, i okazja odświętna (Boże Ciało), i pogoda sprzyja, a przede wszystkim – mam nową ozdóbkę od Pani P. do wypróbowania 😀 Aż palce się rwą do grzebienia! Tak oto, mimo długaśnej nazwy, zapraszam Was serdecznie na foto-relację prosto ze słonecznej działeczki 😀 Przed Wami

CZTERY MINI WARKOCZE HOLENDERSKIE

(PÓŁ-DOBIERANE)

ZE WSTĄŻKĄ

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów prostym przedziałkiem na pół. Po każdej jego stronie wydzielamy długi prostokąt włosów i wiążemy je gumkami. Resztę włosów również zbieramy razem i wiążemy gumką (gumkami) do włosów.

Rozpuszczamy jedną z górnych kitek i począwszy od czoła, zaplatamy warkocz holenderski dobierany tylko jednej strony – zewnętrznej (czyli nie dobieramy od strony przedziałka!). Przedłużamy go odrobinę warkoczem na 3 i związujemy mini gumką. Następnie rozpuszczamy drugi prostokąt włosów i tworzymy drugi warkocz holenderski w odbiciu lustrzanym.

Po zapleceniu obu warkoczy rozpuszczamy resztę włosów i tworzymy z boków głowy po jeszcze jednym warkoczu holenderskim pół-dobieranym. Dobieramy tylko z zewnętrznej strony (od ramienia) i tyle włosów ile się da (u mojej Emmy włoski nadal są za krótkie na pełne upięcie) i delikatnie zakręcamy w stronę przyszłej kitki, czyli końcówek środkowych warkoczy. Następnie wszystkie cztery warkocze łączymy razem gumką do włosów. Resztę włosów pozostawiamy rozpuszczone.

Przygotowujemy wstążkę i wsuwkę do koka, i zaczynamy przewlekać ją jak sznurowadło przez oczka dwóch środkowych warkoczy. Na koniec związujemy jej końca i pozostawiamy je zwisające wzdłuż kitki.

Nadszedł czas na naszą „kropkę nad i” czyli piękną kropkowaną spinkę z kokardą od Pani P. 😀 😀 Materiał – rewelacja! Bardzo przyjemna w dotyku, porządnie zrobiona no i jak ślicznie pasuje do Emciowej wstążki i całej kreacji 😀

Dzięki pięknemu dniowi i jeszcze lepszemu humorkowi mojej modelki 😉 mogłyśmy porobić słoneczne zdjęcia 😀 Prawda, że aż chce się czesać? 😉 😀

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

  1. _que.sera.sera napisał(a):

    Cudowne

  2. Pani Od Bani napisał(a):

    Ojej, słodkie są te warkoczyki 🙂 Lubię takie ciekawe fryzury, niestety na moich włosach pochłaniają sporo czasu (mam włosy do pasa).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.