Warkocz – przedziałek z opaską

Uwielbiam fryzury, które nie są “oczywiste”, nad którymi chociaż przez chwilę trzeba się zastanowić “jak to jest zrobione?”. Dzisiejsza propozycja wcale nie jest trudna, ale zdecydowanie skupia wzrok na dłużej 😉 Zapraszam więc na foto-instrukcję do

WARKOCZA DOBIERANEGO

JAKO PRZEDZIAŁKA I OPASKĘ

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów na dwie części. Wydzielamy trójkąt, którego podstawa znajduje się na linii czoła a góra po środku głowy. Obie części wiążemy tymczasowo gumkami.

Stojąc przodem do dziecka rozpuszczamy włosy tworzące trójkąt. Wydzielamy pasmo z jego szczytu i zaplatamy warkocz dobierany w stronę czoła.

Gdy dobierzemy wszystkie włosy, trzy pasma warkocza łączymy ze sobą i dzielimy na dwa. Z każdego z powstałych pasm zaplatamy warkocz na 3, prowadząc go do boku głowy. Oba warkocze kończymy mini gumką.

! Aby włosy nie uciekały nam na boki/przekrzywiały warkocza, możemy poprosić dziecko o pomoc w przytrzymaniu jednej z części !

Rozpuszczamy resztę włosów i dzielimy przedziałkiem równo na pół. Z powstałych połówek robimy kitki, dokładając do nich po jednym z warkoczy.

Na koniec dodajemy elementy ozdobne i z dumą możemy odpowiadać na ciekawskie pytania 😉

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.