Warkocz na 4

Mam nadzieję, że odrobiliście lekcje i warkocz z trzech pasm macie w małym paluszku – bo oto przechodzimy na wyższy poziom fryzjerskich umiejętności 🙂 Dzisiejsza propozycja kojarzy mi się zarówno z warkoczem Roszpunki jak i … Lary Croft – silne, mocne uczesanie niczym gruba lina z włosów. Na mojej Laurze owa fryzura wygląda nadal delikatnie i niepozornie, niestety. Na szczęście do drużyny moich małych modelek dołączyła kolejna urocza dziewczynka, mogąca pochwalić się burzą gęstych włosów. Przedstawiam więc Wam Martynkę i

WARKOCZ NA CZTERY

Potrzebujemy:

Teoretycznie warkocz na 4 możemy zacząć (tak jak tradycyjny warkocz) na rozpuszczonych włosach. W praktyce jednak jest to trudniejsza wersja, tak więc proponuję najpierw związać włosy w mocną kitkę. Następnie dzielimy je na cztery równe pasma.

Warkocz zaplatać możemy “od góry” lub “od dołu”. Po wielokrotnych próbach zdecydowanie łatwiej plecie mi się go “od dołu” – i do tego sposobu także zachęcam Was. Czyli:

  • bierzemy najbardziej zewnętrzne pasmo (u mnie po prawej – licząc od lewej nr 4) i przekładamy je pod dwoma środkowymi pasmami (nr 2 i 3), po czym (zgodnie z kierunkiem zegara) przekładamy  je nad pasmem środkowym-lewym (nr 2)
  • teraz bierzemy najbardziej zewnętrzne pasmo (lewe, nr 1) i przekładamy je pod dwoma środkowymi (początkowo nr 4 i 3), zamieniamy z pasmem środkowym-prawym (nr 3)
  • w ten sposób pleciemy cały warkocz

Powinien powstać nam warkocz okrągły (taki pleciony na 3 jest bardziej płaski), w dotyku grubszy i o efekcie 3D 😉

Całość kończymy gumką. I tylko uważajmy – w takim splocie możemy być narażeni na… wspinających się adoratorów 😉 😀 Powodzenia! 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

12 myśli na temat “Warkocz na 4

    1. U mnie podobnie – ale ja sama też mam raczej liche, choć ciężkie włosy. Jak ich się nie wzmocni gumką – wszystko siada 😉

  1. Świetny ten warkocz i inne fryzury. Moja córeczka ma 11 miesięcy, więc na razie czekamy aż urosną włoski. A kiedy to się stanie z radością będę tu zaglądać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.