Pajęczyna

Ostatnia z tegorocznych inspiracji a’la Halloween – rzecz jasna do wykorzystania przy wielu innych okazjach 😉 Tym razem jest to kolejna wersja sportowych warkoczyków, ozdobionych zwykłym kawałkiem włóczki. Przed Wami zatem, nie taka znowu straszna

PAJĘCZYNA

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień
  • 7 gumek do włosów
  • 5 mini gumek do włosów
  • dość długi kawałek włóczki
  • 1 długą wsuwkę do koka
  • pajączki 😉

Zaczynamy od wydzielenia części włosów w kształcie koła, gdzie jego obwód zaczyna się na linii czoła po stronie jednej ze skroni. Wyodrębnione włosy wiążemy gumką do włosów, tak jak i resztę włosów (najlepiej dwiema, aby nie przeszkadzały w dalszym czesaniu).

Włosy z okrągłej części dzielimy na pięć jakby trójkątów, których czubki znajdują się w jednym punkcie tuż nad skronią. Każdą część wiążemy gumką.

Na każdym trójkącie, począwszy od czubków, zaplatamy warkocz holenderski. Przedłużamy je na 3-4 cm warkoczami na 3 i wiążemy mini gumkami.

Rozpuszczamy resztę włosów. Począwszy od czoła zaplatamy duży warkocz holenderski dookoła głowy, jednocześnie dobierając do niego pięć mini warkoczy.

Przygotowujemy włóczkę i wsuwkę. Jeden z końców niteczki zawiązujemy na wsuwce i, kierując jej zaokrągloną część pod włosy, przewlekamy włóczkę jak nitkę pajęczyny 😉

Pajęczynę tworzymy wykorzystując wszystkie warkoczyki, po bokach zakręcając pod nimi. Końcówki nitki wiążemy ostrożnie na warkoczyku, a nadmiar włóczki odcinamy nożyczkami.

Teraz wystarczy dodać pajączki, wskoczyć w odpowiednią kreację i… ta dam! Przebranie gotowe 😀 😀 Wesołego Halloween!! 😀 😀 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.