Dwa warkocze dobierane z kucyka

Zdarzyło się tak, że w przeciągu dwóch dni trzy, zupełnie obce sobie osoby, podesłały mi tą samą inspirację uczesania 🙂 Różni się ona odrobinę od tej, którą zaprezentuję Wam poniżej, z jednego, najważniejszego powodu – moja Laura ma jeszcze zbyt delikatne włosy na fantazyjne fryzury rodem z internetu 😉 Niemniej efekt i tak jest przyjemny dla oka, dlatego też zapraszam Was serdecznie na

DWA WARKOCZE DOBIERANE Z KUCYKA

Potrzebujemy:

Zaczynamy od wydzielenia szerokiego pasma włosów wokół całej głowy w kształcie koła. Środkową część włosów zaczesujemy na gładko i mocno wiążemy (odrobinę poniżej czubka głowy) gumką w kolorze włosów.

Włosy z kucyka dzielimy na pół, a jedną z połówek przyczepiamy żabką do reszty włosów.

Włosy z części rozpuszczonej również dzielimy na pół (krótkim przedziałkiem od czoła i drugim do karku), a połówkę po stronie mocowania żabki wiążemy razem w kitkę.

Zaplatamy pierwszy warkocz dobierany. Wydzielamy małe pasmo włosów z części rozpuszczonej, tuż przy przedziałku nad czołem i dzielimy je na trzy. Prowadzimy warkocz francuski dobierając włosy:

  • od strony zewnętrznej -> z części rozpuszczonej
  • od strony wewnętrznej -> z kucyka

Warkocz prowadzimy z wszystkich włosów jednak nie zakręcamy go dookoła głowy. Staramy się dobierać włosy jak najbardziej pionowo, w kierunku karku. Po dobraniu wszystkich włosów warkocz przedłużamy warkoczem na 3 i na jego końcu zakładamy mini gumkę.

Następnie rozpuszczamy drugą stronę głowy i zaplatamy drugi warkocz, symetryczny do pierwszego.

Warkocze zbliżamy do siebie powyżej karku i spinamy spinką-kokardą. Luźno oplatamy wokół siebie i wiążemy razem mini gumką przy końcówce.

Mimo, że nie jest to wierne odwzorowanie fryzury obiegającej ostatnio internet, bardzo nam przypadła do gustu! A jak Wam się podoba? 🙂

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.