DIY – opaska z kokardą

Mam dziś dla Was nie lada gratkę! 🙂 Bardzo zdolna Agnieszka z bloga 321 start DIY przygotowała specjalnie dla Was foto-instrukcję procesu tworzenia przepięknej opaski do włosów. Bo, drogie Mamy, ozdoby do włosów dla swoich córek możecie stworzyć samodzielnie. Ot chociażby taką opaskę z kokardą 😀

Opaska z kokardą DIY – krok po kroku

Potrzebujemy:

  • plastikową opaskę

  • wstążkę satynową 12mm – 2m

  • wstążkę materiałowa o szerokości 38mm – około 40cm

  • klej do tkanin typu Gutermann (polecany, bo sprawdzony 😉 )

  • nożyczki

  • zapalniczkę

Ze wstążki satynowej ucinamy dwa razy po 3 centymetry. Brzegi wstążki delikatnie przypalamy zapalniczką – w ten sposób je zasklepiamy i wstążka nie będzie się snuła.

Przyklejamy je pionowo do obu końcówek opaski. W ten sposób zakrywamy plastikowe zakończenia.

Końcówkę długiej wstążki zasklepiamy i nakładamy na nią klej.

Przyklejamy ją na jednym wewnętrznym końcu opaski – tym razem poziomo. Owijamy jeden raz prosto.

Nakładamy klej na kilka centymetrów opaski. Robimy to tylko na części zewnętrznej! Ilość kleju nie powinna być za duża, tak aby klej nie przesiąkł przez wstążkę.

Owijamy opaskę wstążką – pod skosem, mocno naciągając i układając ją tak, aby jej brzegi ładnie się ze sobą stykały, ale nie nachodziły na siebie.

Tak postępujemy, aż dotrzemy do drugiej końcówki opaski. Ostatnie owinięcie wstążki robimy już nie pod skosem a poziomo. Ucinamy wstążkę tak, aby jej zakończenie znalazło się wewnątrz. Brzeg wstążki zasklepiamy i przyklejamy.

Ze wstążki w kratkę odcinamy około 11cm. Z obu brzegów wycinamy trójkąty. Końcówki wstążki znów zasklepiamy zapalniczką.

Odcinamy kolejny odcinek, tym razem 19cm. Sklejamy końcówki, tak aby powstał okrąg. Zakładka materiału nie powinna być za szeroka – wystarczy pół centymetra.

Okrąg przyklejamy na środek drugiego kawałka wstążki.

Całość łączymy krótkim kawałkiem wstążki satynowej – tej, którą owijaliśmy opaskę. Miejsce klejenia umieszczamy na spodzie powstałej kokardy.

Tak gotową kokardkę przyklejamy do opaski, a następnie ponownie przyklejamy kawałek wstążki satynowej.

W ten sposób ukrywamy widoczne łączenie opaski z kokardką.

Taka opaska z kokardą powinna ucieszyć niejedną dziewczynkę 😀 A że właśnie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny i przed nami wiele apeli i spotkań szkolno/przedszkolnych – mamy pewność, że w takim zestawieniu kolorystycznym na pewno się przyda 😀

Wielkie brawa dla Agnieszki!! Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zagości w moim poradniku 😀 😀 😀

dav

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.