Weselna Emma

Z małym opóźnieniem, ale już jest – pierwsza weselna inspiracja, wykonana na głowie mojej młodszej osobistej Modelki 🙂 Okazuje się, że po-weselna “rehabilitacja” z dwójką małych dzieci nie jest wcale taka szybka 😉 Inna sprawa, że z powodu ogromu emocji i wrażeń, zrobienie zdjęcia mojemu małemu wulkanowi energii graniczyło z cudem – dlatego też z góry przepraszam za niezbyt udaną jakość zdjęć. Sukienka na szczęście jest troszeczkę za duża, więc jest szansa na kolejną inspirację i sesję 😉

WESELNA EMMA

Potrzebujemy:

Podstawową wersję dzisiejszej inspiracji dokładniej opisałam nie tak dawno temu, i tam też najpierw Was odsyłam -> Warkocz z mini kiteczkami.

A tak w skrócie:

  1. Wydzielamy średniej szerokości część włosów wzdłuż czoła i zaplatamy na niej warkocz holenderski dobierany tylko z jednej strony.
  2. Równoległym przedziałkiem wydzielamy kolejną część włosów i tworzymy na niej 9 mniej więcej równych kwadracików, na których wiążemy mini kiteczki.

Kolejny etap (nie znajdziecie go w wersji podstawowej 😉 ), to stworzenie mini plecionki na kwadratach. Poniżej pierwszej linii plecionki (kiteczek na kwadratach) wydzielamy małe kwadraciki “na cegiełkę”. Włosy z każdego kwadracika łączymy z połówkami sąsiadujących kiteczek z pierwszej linii i wiążemy kolejną mini gumką.

W ten sposób tworzymy całą drugą linię plecionki – z dwoma wyjątkami:

  • do jednej z kiteczek dodajemy warkocz holenderski
  • boczne kiteczki dodajemy w całości.

Główka Emmy jest jeszcze mała, a i włosów nie ma w oszałamiającej ilości 😉 , dlatego też poprzestałyśmy tylko na dwóch liniach plecionki. W przypadku starszych dzieci nic nie stoi na przeszkodzie, by przedłużyć ją o kolejną linię.

Następnie wiążemy wszystkie włosy razem mocną gumką do włosów w kolorze ozdoby do włosów. Nasza spinka-kokarda została stworzona dla Nas na zamówienie i… w prezencie 😀 od bardzo sympatycznej, zdolnej i kreatywnej koleżanki Darii. Jest bardzo leciutka i idealnie pasuje kolorem do calutkiej weselnej kreacji Emmy! Zresztą zobaczcie sami! 😀

Ps. Mam nadzieję, że weselna Pani Fotograf nas nie zawiedzie i już wkrótce będę mogła uzupełnić tą stylizację o profesjonalne zdjęcia wspaniałej jakości! Sama nie mogę się doczekać 😉

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.