Urocze warkoczyki

Przedstawiam Wam dzisiaj kolejną propozycję na elegancką fryzurę dla małej dziewczynki. Nie musicie umieć pleść warkoczy dobieranych – wystarczy kilka prostych warkoczyków na trzy, ładne upięcie, element dekoracyjny i voilà – macie prostą a efektowną fryzurę na specjalną okazję.

Potrzebujemy:

Rozczesane włosy zaczesujemy do tyłu, aby pozbyć się ewentualnego przedziałka. Wydzielamy średniej wielkości pasmo z nad skroni i pleciemy długiego warkoczyka na 3. Związujemy go gumeczką.

To samo powtarzamy z pasmem z drugiej strony głowy. Uzyskane dwa warkoczyki związujemy nisko razem kolejną gumeczką. Mini gumki z warkoczyków zdejmujemy i rozplątujemy pasma poniżej wiązania.

Wydzielamy kolejne pasmo z boku głowy (trochę poniżej od poprzedniego) i pleciemy kolejnego warkoczyka, zakończonego gumeczką. To samo powtarzamy z drugiej strony głowy. Zanim jednak je połączymy ze sobą, do wiązania  dodajemy powstałą uprzednio kiteczkę.

Całość czynności powtarzamy po raz trzeci: warkoczyk, gumka, drugi warkoczyk, gumka, połączenie warkoczyków z kiteczką.

Prawda, że nie było to trudne? Teraz delikatnie ponownie rozczeszmy rozpuszczone włosy, dodajmy efektowny element dekoracyjny i już możemy cieszyć oko uroczą fryzurą z warkoczyków na specjalną okazję. 🙂

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

26 myśli na temat “Urocze warkoczyki

  1. Hm hm hm, chyba zadedykuję Ci wpis o pielęgnacji włosów dzieci – może jakiś pomysł pomoże?
   Moja też ma siano, ale ją “oliwię” jedwabiem. Odkąd stosujemy regularnie po każdym myciu bardzo pomaga! 🙂

  1. Oooo, to baaaardzo ładnie proszę o zdjęcie owej pracy 😀 😀 😀 Też już nie mogę się doczekać 😀 😀 😉

  1. Dziękuję, cieszę się, że się podoba 🙂 Kilka dodatkowych warkoczyków i zupełnie inny efekt 😉 😀 Mam nadzieję, że wypróbujecie!

  1. He he, teraz często mnie męczy, żebym jej zrobiła fryzurę jaką gdzieś zobaczy – a często jest to coś, co kompletnie przekracza moje umiejętności 😉 Ale co? Mama nie da rady? 😛 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.