Romantyczny smok

Kto często bywa na stronach poradnika, ten wie czym jest “smok”. Kto dopiero niedawno do nas dołączył musi szybko temat nadrobić, chociażby rzucając okiem jak taki “smok” wyglądać powinien 😉 Dzisiejsza propozycja jest odrobinę trudniejsza od tej podstawowej, także potrzebujemy poświęcić na nią kilka minut więcej. Efekt jednakże jest o wiele ładniejszy, a w połączeniu z odpowiednim strojem wręcz elegancki! Zapraszam Was zatem serdecznie, jednocześnie przedstawiając moją najnowszą długowłosą Modelkę – Sandrę 🙂 – na foto-instrukcję do

ROMANTYCZNEGO SMOKA

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień
  • kilkanaście mini gumek
  • 1 spinkę/przypinkę/klamrę

Zaczynamy od stworzenia dwóch kiteczek. Pierwsza powinna być związana z przodu głowy, z włosów znad czoła. Odsuwamy ją na przód głowy, przypinając spinką.

Drugą kiteczkę tworzymy z włosów wydzielonych poniżej pierwszej kiteczki. Związujemy ją mini gumką. Pierwszą kiteczkę odpinamy, dzielimy na pół i otaczając z dwóch stron kiteczkę nr 2 zamieniamy z nią miejscami – teraz na przodzie głowy przypinamy kiteczkę nr 2.

Do dwóch pasm kiteczki nr 1 dobieramy z boków pasma włosów – jak do smoka. Całość wiążemy kolejną mini gumką. Następnie, trzymając mocno wiązanie, ostrożnie rozciągamy kiteczkę na boki, aby zrobić jakby “balonik”/”bąbelek”.

Odpinamy przypiętą kiteczkę, dzielimy na pół i zamieniamy miejscami z dobieraną kiteczką – teraz tą dobraną kiteczkę przypinamy na przodzie. Ponownie dobieramy włosy, wiążemy, robimy “bąbelek”. W ten sposób dobieramy i wiążemy włosy w kolejne kiteczki.

Gdy dobierzemy wszystkie włosy, nadal przekładamy podzieloną kiteczkę okalając tą kolejną, i związujemy mini gumką. Innymi słowy działamy tak samo, tylko bez dobierania włosów.

I co? Proste, prawda? 😉 A jak Wam się podoba efekt końcowy? 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.