Opaska z dwóch warkoczy na 3 i wstążki

Dzisiejsza inspiracja jest bardzo prosta i należy ją traktować jako wstęp do trudniejszych fryzur. Mimo to, ma swój skromny urok oraz praktyczne zastosowanie – świetnie trzyma włosy z dala od oczu. Zapraszam Was zatem serdecznie na foto-instrukcję do

OPASKI Z DWÓCH WARKOCZY NA 3 I WSTĄŻKI

Potrzebujemy:

Zaczynamy od przeprowadzenia poprzecznego przedziałka z przodu głowy, tak aby oddzielić włosy z nad czoła i skroni od reszty. Większość włosów (część tylna) związujemy tymczasowo gumką. Resztę dzielimy na dwie równe części mini przedziałkiem lub od razu wyodrębniamy pasmo włosów na planie kwadratu ze środka rozpuszczonych włosów. Wyodrębnioną część związujemy mini gumką.

Na mini gumce zawiązujemy wstążkę, pamiętając by oba jej końce były równej długości. Włosy z mini kiteczki dzielimy na dwie części i razem z końcami wstążki rozkładamy na boki. Jedną z części chwilowo przypinamy “żabką” – aby środek kiteczki jak najmniej zmieniał swoje położenie.

Stajemy z boku dziecka i chwytamy wszystkie rozpuszczone włosy + te z kiteczki i wstążkę z danej strony głowy. Rozpuszczone włosy dzielimy na dwie części, dodajemy do nich włosy z kiteczki. Zaczynamy zaplatać warkocz na 3, traktując wstążkę jako jedno z pasm. Warkocz zaplatamy na płasko i koniec wiążemy mini gumką.

Następnie odpinamy “żabkę” i zaplatamy symetryczny warkocz z drugiej strony głowy.

Oba warkocze łapiemy z tyłu głowy i zawiązujmy wstążkę. Powstała nam przeplatana opaska do włosów. Teraz możemy albo rozpuścić włosy z dużej kitki, albo ostrożnie uczesać ją ponownie. Tak czy owak – fryzurę uznaje za gotową 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.