Nieciągnąca szczotka marki Rossmann

Czytając moje foto-instrukcje na pewno zorientowaliście się, że ZAWSZE jako pierwszą rzecz potrzebną do stworzenia fryzury wymieniam “szczotkę do włosów“. Z drugiej strony, czytając Wasze komentarze i pytania, wnioskuję, że to właśnie między innymi z doborem dobrej szczotki do włosów macie największy problem.

Ucieszy więc Was zapewne fakt, że przez ostatnie tygodnie testowałam szczotkę z serii For Your Beauty, marki Rossmann. Dziś nareszcie jestem gotowa przedstawić Wam recenzję tego produktu 😀

Szczotka towarzyszyła nam od kilku tygodni codziennie. Mamy ją ze sobą na działce…

… była z nami i nad morzem! 😀

Testowałam ja na moich osobistych modelkach, na sobie, oraz na małym tłumie dziewczynek różno-włosych 😉 podczas dwóch festynów. I choć moje córy mają naprawdę bezproblemowe włosy – a więc i minimalne potrzeby w ich rozczesywaniu i ujarzmianiu 😉 – to w trakcie czesania “obcych” głów trafiały się i takie, którym szczotka była jak najbardziej potrzebna.

Na etykiecie pudełka szczotki znajdziemy opis:

“Profesjonalna nieciągnąca szczotka, gładko i bez trudu przesuwa się po mokrych lub suchych włosach, dzięki swojemu innowacyjnie rozmieszczonemu elastycznemu włosiu o różnej długości. Ze względu na specjalne włosie można również łatwo i bezboleśnie rozplątywać małe supły i zapobiegać łamaniu się włosów. Można również bardzo łatwo nanosić na włosy produkty pielęgnacyjne, np. odżywki do włosów”.

Jak ma się to do praktyki?

Włosy rodzinnie rozczesywałyśmy i na mokro i na sucho – w każdym przypadku bezboleśnie. I nie mam tu na myśli tylko komfortu włosów – również delikatny skalp głowy moich dziewczyn nie został przez szczotkę ani razu podrażniony (co zdarzało się niestety podczas stosowania innych szczotek…).

Nie zauważyłam podczas czyszczenia szczotki (wystarczy zwykła woda i/lub oczyszczanie za pomocą grzebienia) niepokojących, połamanych kosmyków włosów, co by sugerowało, że szczotka je łamie/wyrywa. Nie poświadczę w stu procentach, że tak jest przy wszystkich rodzajach włosów – jednakże przy włosach prostych/falowanych (różnej długości) na pewno nic złego się nie dzieje!

Podsumowując:

  • elegancko rozczesuje włosy suche i mokre, wszelkiej długości
  • pięknie rozprowadza np. olejek przy olejowaniu włosów
  • ma bardzo poręczny kształt, ułatwiający chwytanie jej nawet przez małe rączki 🙂
  • jest bardzo wytrzymała (niestety owe małe rączki nadal są troszkę niezdarne i zdarza się, że szczotka z wielkim hukiem ląduje na kafelkach… 😉 ) – nasz egzemplarz nadal wygląda jak nowy!
  • a mimo to jest bardzo lekka i wygląda na delikatną
  • sprawnie i szybko się ją czyści
  • łatwo transportuje (nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, nie obciąża bagażu itp.)
  • nie kosztuje majątku, a cenę jej (wśród kosmicznych stawek za co niektóre produkty do czesania) nazwałabym “rozsądną”
  • no i ten ukochany przez większość dziewczynek kolor… 😀 😀 😀

Jestem bardzo ciekawa, czy zetknęliście się już ze szczotką z serii For Your Beauty – dajcie znać! Szczególnie zależy mi na opinii Mam dzieci z bujnymi lokami i/lub włosami z natury “upartymi” 😉 Chciałabym wiedzieć czy i w Waszym przypadku szczotka marki Rossmann zdała swój egzamin 🙂 Piszcie śmiało!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

3 myśli na temat “Nieciągnąca szczotka marki Rossmann

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.