Mini warkocz-opaska z koralikami

Pamiętacie jak to u nas jest? Starsza ma to i Młodsza chce 😉 Wczoraj prezentowałam Wam sylwestrową stylizację Laury, dziś w okrojonej wersji ciągle chora Emma. Włosy nadal ma krótkie i ciężko jest je związać w mocną kitkę, natomiast można je już ostrożnie podkręcić w delikatne fale, co jest aktualnie Emciowym marzeniem nr 1 😉 Z Laurą żegnałam Rok Stary, z Emmą wchodzimy w Rok Nowy! Zapraszam na:

MINI WARKOCZ-OPASKĘ Z KORALIKAMI

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień
  • 2 mini gumki do włosów
  • 1 gumkę do włosów
  • kilka koralików do włosów
  • 1 spinka – kokarda

Na początek wydzielamy średniej wielkości część włosów na linii czoła, prowadząc ukośny przedziałek od jednej skroni aż za drugie ucho. Wydzielone włosy zostawiamy rozpuszczone, resztę ich wiążemy gumką.

Z pozostawionej, rozpuszczonej części włosów zaplatamy pół-dobierany warkocz holenderski. Dobieramy go tylko od strony czoła, przedłużamy warkoczem na 3 i wiążemy mini gumką.

Z reszty włosów, prowadząc prosty poprzeczny przedziałek, wydzielamy kolejną część włosów. Tworzymy z niej ładnie zaczesaną kitkę. Dodajemy do niej warkocz i całość wiążemy.

Za pomocą lokówki o małej mocy podkręcamy wszystkie rozpuszczone włosy, jak i te z kucyka. Rozpuszczone włosy podkręcamy poziomo, te z kitki – w spiralki.

Z tyłu mamy delikatne fale, a warkocz ozdabiamy koralikami (dokładny opis tych ślicznych ozdóbek tuż tuż! 😉 ).

Na sam koniec nakładamy kolorystycznie dobraną spinkę-kokardę. U nas jest to nowiutka kokarda od Fryzurki Laurki – z ukochanym zwierzakiem Emmy! Kotek jest na sukience, na papuciach to i we włosach musi być 😉 Miau! 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.