Kolorowy przedziałek z warkoczami

Często podczas warsztatów “Mama+Córka” ćwiczymy fryzurę z kiteczkowym przedziałkiem. Jest to prostsza wersja dzisiejszej propozycji, zakończona tradycyjnymi dwoma kucykami – prostsza, zatem szybsza, w sam raz na przed-przedszkolne/przed-szkolne czesanie 😉 Dziś natomiast musimy uzbroić się w cierpliwość i kilka dodatkowych minut – pocieszę Was jednak: solidnie wykonana fryzura powinna starczyć nam przynajmniej na dwa dni 😉 😀

KOLOROWY PRZEDZIAŁEK Z WARKOCZAMI

Potrzebujemy:

Zaczynamy od dokładnego podziału włosów na trzy (cztery) części. Najpierw wyodrębniamy dość szeroką część wzdłuż środka głowy – jakby na irokeza 😉 Prowadzimy dwa proste przedziałki począwszy od czoła aż do karku, a włosy pomiędzy nimi związujemy gumką. Jeśli mamy problem z zebraniem wszystkich włosów “na raz”, podzielmy je na dwie części (mniej więcej do połowy głowy). Ważne, by obie części znajdowały się pomiędzy przedziałkami.

Następnie wiążemy pozostałe włosy w dwie tymczasowe kitki.

Rozpuszczamy środkową część włosów i począwszy od czoła dzielimy ją poprzecznymi przedziałkami. Z każdego prostokąta włosów tworzymy małą, oddzielną kiteczkę.

Każdą kiteczkę dzielimy na pół, a połówki z jednej strony głowy przypinamy do włosów żabkami.

Rozpuszczamy jedną z bocznych kitek, tą, która jest “wolna” od spinek. Blisko przedziałka, przy czole, wyodrębniamy niewielkie pasmo włosów. Na jego bazie zaplatamy warkocz holenderski. Dobieramy go na zasadzie:

  • drobne pasmo włosów ze strony zewnętrznej
  • kiteczka ze strony wewnętrznej
  • drobne pasmo włosów ze strony zewnętrznej
  • nic nie dobieramy
  • drobne pasmo włosów ze strony zewnętrznej
  • kiteczka ze strony wewnętrznej
  • drobne pasmo włosów ze strony zewnętrznej
  • nic nie dobieramy
  • itd.

Przy końcu, możemy dobierać kiteczki przy każdym przełożeniu włosów.

Warkocz kończymy warkoczem na trzy i wiążemy gumeczką. Następnie tak samo czeszemy drugą stronę (najpierw odpinając żabki i rozpuszczając włosy 😉 ).

Emma ma jeszcze krótkie i delikatne włosy, które niecnie uciekają ze zwykłej kitki – w takiej fryzurze może jednak brykać cały dzień i nadal jest uczesana 😀 Polecam z całego serca! 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.