Dwa serca z błyskotkami

Z dzisiejszej propozycji jestem naprawdę dumna – raz, że wyszło mi od razu za pierwszym podejściem (a na kręconych włosach to wcale nie jest takie proste), dwa, że…. wygląda po prostu przepięknie 🙂 Sama byłam zaskoczona tak dobrym efektem (zdarza się bowiem, że niektóre fryzury wyglądają dobrze tylko w mojej wyobraźni 😉 ). Z wielką przyjemnością zatem przedstawiam Wam

DWA SERCA Z BŁYSKOTKAMI

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów na cztery części:

 • dzielimy głowę na pół pionowym przedziałkiem
 • jedną część związujemy gumką
 • na drugiej części włosów prowadzimy poprzeczny przedziałek kształtem przypominający górę serca
 • obie wydzielone części wiążemy gumkami
 • rozpuszczamy włosy po drugiej stronie głowy
 • prowadzimy symetryczny przedziałek i wiążemy wydzielone części włosów
 • otrzymujemy gumkowego motyla

Uczesanie w dwa serca składa się z trzech etapów:

 • etap 1. – pół-dobierane serce
 • etap 2. – dobierane serce
 • etap 3. – zakończenie i dekoracja

ETAP 1.

Z dwóch górnych wydzielonych części włosów pleciemy pół-dobierane warkocze w kształcie serca.  Po dobraniu wszystkich włosów, do końca pleciemy dwa warkocze na 3 i związujemy je (każdy osobno) mini gumkami.

ETAP 2.

Z dolnych części pleciemy dwa warkocze dobierane w kształcie serca. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego kształtu czesania – warkocze prowadzimy równolegle do uczesanych już pół-dobieranych. Oba warkocze zaplatamy do końca w zwykłe warkocze i również kończymy mini gumkami.

W rezultacie powinniśmy otrzymać cztery długie warkocze. Dwa pół-dobierane przekładamy pod tymi dobieranymi i wiążemy je gumką do włosów.

ETAP 3.

Warkocze dobierane krzyżujemy nad powstałą kitką, zasłaniając tym samym wiązanie. Następnie, na zmianę krzyżując pod i nad warkoczową kitką, oplatamy ją nimi. Na koniec wiążemy wszystko razem jedną gumką.

Widzicie to? Dwa serca z oryginalnie zakończonym pleceniem. Pozostaje nam teraz pobawić się najnowszym gadżetem i wpiąć w sploty kolczyki do włosów.

Fryzura idealna nie tylko na Walentynki. Jestem pewna, że w takim uczesaniu mała Królewna olśni wszystkich i na weselnej zabawie, i podczas I Komunii Św. czy wszelkich świąt, jak i na własnych urodzinach! 😀 😀 A co Wy myślicie? 😉

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

20 myśli na temat “Dwa serca z błyskotkami

 1. Piękne te warkocze! Pamietam jak mama mi robiła w dzieciństwie. A teraz mam dwoch synów, włosy krótkie…warkoczy brak

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.