Dwa kucyki podparte smokami

Dzisiejsza propozycja jest idealna dla krótkowłosych księżniczek, które nadal mają problem z utrzymaniem dwóch kiteczek ze wszystkich włosów. Na pewno zauważyliście, że dziecięce włosy rosną niezwykle NIE-równo. Prawa strona swoim tempem, lewa swoim, przód jest zawsze za krótki, tył również “wyłazi” 😉 Gdy zależy nam, aby nasza Mała Modelka miała oczy wolne od włosów a jednocześnie nie wyglądała jak mały strach na wróble “oklejony” spinkami, warto wypróbować:

DWA KUCYKI PODPARTE SMOKAMI

Potrzebujemy:

  • szczotkę/grzebień do włosów
  • 8 mini gumek do włosów
  • 2 gumki do włosów
  • 2 spinki typu “żabki
  • 1 spinka-klips

Zaczynamy od dokładnego podziału włosów – najpierw na dwie części, pionowym przedziałkiem. Jedną z części wiążemy gumką do włosów, drugą dzielimy na pół poprzecznym przedziałkiem i górną część również wiążemy gumką.

Stając przed dzieckiem/z przodu (najlepiej prosząc o pochylenie głowy w dół), wydzielamy pierwszą poprzeczną część potrzebną do utworzenia smoka, tuż nad karkiem. Resztę włosów chwilowo zabezpieczamy (dobrze się tu sprawdzą wszelkie spinki-klipsy), a wydzielone pasmo wiążemy mini gumką.

Przesuwając się w stronę czoła wydzielamy kolejne pasma na smoka, i krok po kroku zwiększamy go o kolejne gumeczki. Pamiętajmy, aby do każdej nowowydzielonej części dodać kiteczkę!

Następnie postępujemy tak samo z drugą stroną głowy!

Teraz rozpuszczamy jedną z części związanych gumkami, dołączamy do niej kiteczkę, całość zaczesujemy na gładko i wiążemy ponownie gumką.

Symetrycznie postępujemy z drugą stroną.

Jeśli mimo gęstego zakładania gumeczek pasma włosów zaczną “wychodzić” z kiteczek, zawsze możemy użyć małych “żabek”, kolorem dobranych do całej stylizacji 🙂 W takiej fryzurze Mała Modelka z pewnością przetrwa cały dzień w przedszkolu/szkole! 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.