Dwa kucyki na serduszku

Dzisiejszą inspirację dedykuję krótkowłosym Księżniczkom. Moja młodsza osobista modelka właśnie przechodzi etap serduszek – również takich na głowie 🙂 Niestety – włosy rosną powoli i bardzo nierówno, dlatego nadal jest nam ciężko wyczarować na jej małej główce bardzo wymyślną fryzurę z warkoczy, która w dodatku nie rozpadnie się po godzinie skocznych zabaw w ogrodzie. Jeśli i Wy macie podobny problem z Waszymi małymi modelkami, koniecznie wypróbujcie:

DWA KUCYKI NA SERDUSZKU

Potrzebujemy:

Na początek dzielimy włosy na dwie części. Jedną chwilowo całą wiążemy, na drugiej prowadzimy przedziałek w kształcie połówki serca. Środek serca również związujemy gumką.

Z pozostałych – rozpuszczonych włosów, począwszy od miejsca gdzie przecinają się dwa przedziałki, zaczynamy zaplatać warkocz holenderski dobierany tylko z jednej strony, zewnętrznej. Warkocz prowadzimy jak najbliżej przedziałka, nadając mu kształt połówki serca. Zaplatamy go mniej więcej do połowy wysokości serca, a następnie przedłużamy maksymalnie warkoczem na 3.

Z drugiej strony głowy tworzymy symetryczną drugą połówkę serca. Następnie poprawiamy przedziałek na reszcie włosów i wiążemy dwie kiteczki. Do każdego kucyka dodajemy po warkoczyku i całość związujemy gumkami.

Taka fryzura jest i urocza, i bardzo funkcjonalna – włosy znad czoła mocno przytrzymane są warkoczem, nadal krótkie włosy znad karku mocno trzymają kucyki. A jak Wam się podoba? 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.