Dwa kucyki na kwadratach

Dzisiejszą propozycję kieruję do tych mniej cierpliwych dzieci i/lub ich mam 😉 Co tu kryć – mi też czasami “się nie chce” i córcie muszą zadowolić się zwykłymi kitkami. Wystarczy jednak dodać kilka “kwadracików” i te nasze zwykły kitki już wcale takie zwykłe nie są 😀 Czyli co? Czyli:

DWA KUCYKI NA KWADRATACH

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów na pół równym przedziałkiem. Jedną część tymczasowo związujemy gumką do włosów.

Na części rozpuszczonej, tuż przy przedziałku i na linii czoła, wyodrębniamy pierwszy kwadrat włosów. Wiążemy go mini gumką – powstaje nam pierwsza mała kiteczka. Nie musi być wiązana “na płasko” – nawet lepiej, jeśli będzie odrobinę “sterczała”.

Poniżej pierwszego kwadratu, wzdłuż przedziałka, wyodrębniamy kwadrat włosów podobnej wielkości i również tworzymy z niego małą kiteczkę.

Przesuwając się jeszcze niżej, ku tyłowi głowy, na trzecim kwadracie tworzymy jeszcze jedną kiteczkę podobnej wielkości.

!Jeśli Wasza córka jest już starszą dziewczynką (czyt. ma większą głowę 😉 ) możecie stworzyć i czwartą kiteczkę na kwadracie!

Resztę włosów z tej części głowy ostrożnie zaczesujemy w duży kucyk, dodajemy do niego kiteczki i całość wiążemy gumką do włosów.

Teraz, symetrycznie, powtarzamy wszystko od początku po drugiej stronie głowy – w sumie powinniśmy otrzymać sześć (ewentualnie osiem) kiteczek na kwadratach.

Tworzymy drugi kucyk z trzema kiteczkami. Teraz, bardzo ostrożnie, trzymając za gumkę do włosów, wyciągamy ku górze poszczególne kiteczki – tak, by delikatnie wyginały się jak niezbyt wysokie mosty (innymi słowy – nie mają w całości leżeć na reszcie włosów). Taki zabieg doda fryzurze efektu 3D 😉

Jeśli macie ochotę możecie również dodać element dekoracyjny na wiązaniach kucyków – u nas brokatowe gumki do włosów miały komponować się z błyszczącą nitką bluzki.

Raz dwa – i fryzura (już nie taka zwyczajna) gotowa 😀 Kto wypróbuje? 😉

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.