Drabinka na kwadratach

Wiem, że część z Was nie lubi warkoczy 😉 I wiem, że spora część dziewczynek lubuje się w kolorowych fryzurach. Prezentuję Wam zatem coś dopasowanego w barwach na ubranka, zupełnie bez warkocza, za to oryginalnego, sympatycznego i… prostego 😀

DRABINKA NA KWADRATACH

Potrzebujemy:

Włosy dzielimy przedziałkiem na pół. Jedną część możemy tymczasowo związać gumką do włosów.

Po stronie części rozpuszczonej, tuż nad czołem obok przedziałka, wydzielamy pierwszy kwadrat włosów i związujemy go mini gumką.

Poniżej związanego kwadratu, tuż przy przedziałku, wydzielamy kolejną część włosów w tym kształcie. Dodajemy do niej połowę pierwszej kiteczki i razem związujemy mini gumką.

W ten sam sposób tworzymy w sumie cztery – pięć kwadratów, zawsze dodając tylko połowę poprzedniej kiteczki.

Następnie rozpuszczamy włosy z drugiej strony głowy i również tworzymy kwadraty. Zamiast jednak dzielić kiteczki na pół, dodajemy do nich części kiteczek z drugiej strony!

Postanie nam w ten sposób jakby “drabinka na sznurkach” 😀 Teraz wystarczy podzielić resztę włosów na pół, dodać kiteczki i gumkami związać dwa kucyki.

Oczywiście możecie jeszcze dodać jaką ozdóbkę – nam wystarczył kolor, idealnie pasujący do radosnej spódnicy Emmy 😀 Prawda, że proste?

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 myśli na temat “Drabinka na kwadratach

    1. W takim wypadku używajcie tych odrobinę grubszych gumek, do robienia bransoletek. I zdejmujcie je za pomocą… nożyczek 😉 😉 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.