Wianek z gumek do włosów

Naprawdę mnie cieszy, kiedy to Wy – drogie Mamy – mnie inspirujecie. 😀 Dzisiejszą fryzurę podpatrzyłam u jednej z Was, a że w końcu mamy prawdziwą wiosnę, w dodatku trwa sezon komunijny, i na głowie Laury nie mogło zabraknąć wianuszka. Co prawda nie z kwiatów, ale przynajmniej mamy pewność, ze nie zwiędnie od prażącego słońca 😉 Zapraszam Was więc serdecznie na foto-instrukcję do

WIANKA Z GUMEK DO WŁOSÓW

Potrzebujemy:

Zaczynamy od rozczesania włosów promieniście od środka głowy. Następnie, z jednej jej strony wydzielamy pasmo włosów przypominające trójkąt pizzy/tortu i nisko wiążemy je gumką.

Wydzielamy kolejne trójkątne pasmo, zaraz obok pierwszego, dokładamy do niego powstałą kiteczkę i razem wiążemy następną gumką do włosów. Pamiętajmy, aby między gumkami było kilka centymetrów przerwy, oraz żeby kiteczkę dołączyć jak najbardziej poziomo.

Postępujemy w ten sposób z wszystkimi włosami dookoła głowy. Zatem:

  • wydzielamy pasmo w kształcie trójkąta
  • dodajemy kiteczkę
  • wiążemy gumką do włosów.

Po związaniu wszystkich włosów, kitkę przekładamy pod pierwszym wiązaniem, a końcówki włosów układamy w środku wianuszka. W miarę możliwości “upychamy” ją pod wianuszkiem i mocujemy za pomocą wsuwek.

Osobiście dawno już nie plotłam prawdziwego wianka z kwiatów – jednak taki z gumek na pewno będziemy zaplatać zdecydowanie częściej 😀

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.