Warkocz dobierany – zygzak

Dzisiejsza inspiracja spodoba się – mam nadzieję 😉 – zwolennikom warkoczy dobieranych. Tym, którzy lubią pleść, ale mają już dość tradycyjnego warkocza po środku głowy. Tak oto proponuję trochę „poszaleć” i poprowadzić zaplatanie w literkę Z, czyli przedstawiam Wam

WARKOCZ DOBIERANY – ZYGZAK

Potrzebujemy:

Z dobrze rozczesanych włosów wydzielamy niewielkie pasmo z nad jednej skroni (u mnie – strona lewa). Stojąc bokiem do dziecka zaczynamy pleść warkocz dobierany, prowadząc go wzdłuż czoła. Staramy się trzymać umownego przedziałka – tak, by warkocz był równy.

Gdy dotrzemy do przeciwległego ucha, warkocz „zakręcamy” – zaczynamy zaplatać go w drugą stronę. Również trzymamy się umownego przedziałka, równoległego do pierwszej części warkocza. Po dobraniu włosów z kolejnej poziomej części, warkocz „zakręcamy” ponownie.

Dobieramy włosy z ostatniej, poziomej części. Warkocz dobierany przedłużamy zwykłym warkoczem na 3 i związujemy go gumką do włosów (bądź też mini gumką, jeśli na końcówkę chcecie nałożyć dodatkową ozdobę).

Wariacja na temat warkocza dobieranego? Bardzo proszę – już gotowa 😀 😀

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Zwykła Matka napisał(a):

    Jak zobaczyłam to zdjęcie na IG to napatrzeć się nie mogłam! Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, nauczyłabyś mnie tak czesać 🙂

    • Aleksandra napisał(a):

      He he, dziękuję 😀 No wiesz, wakacje tuż tuż – może kilka dni urlopu w Bydgoszczy? 😉 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.