Przeplatane warkoczyki

Dzisiejsza propozycja świetnie się nada i na dłuższe włosy, jednakże z powodu pewnego deficytu fryzur dla krótkowłosych księżniczek, to właśnie im dedykują poniższą inspirację 🙂 Jest łatwa, niezbyt praco- i czasochłonna, i naprawdę urocza w swej prostocie 🙂 Zapraszam więc na:

PRZEPLATANE WARKOCZYKI

Potrzebujemy:

Zaczynamy od podziału włosów na dwie części prostym przedziałkiem. Wzdłuż niego, po obu stronach, wydzielamy w sumie cztery małe kwadraty włosów, które tymczasowo wiążemy gumkami.

Na każdej powstałej kiteczce zaplatamy mini warkoczyka. Zaczynamy od jednej z tylnych kiteczek, następnie tworzymy naprzemiennie warkoczyki na 3. Zaplatając warkocze stoimy z tyłu/boku dziecka, tak, by po zakończeniu czesania gładko leżały na włosach. Każdy z nich wiążemy mini gumką.

Poprawiamy główny przedziałek i z reszty rozpuszczonych włosów (a przynajmniej ich większości) tworzymy dwa kucyki – do każdego z nich dodajemy po dwa warkoczyki. Całość wiążemy gumkami do włosów i ewentualnie dodajemy element ozdobny. I już, fryzura gotowa – ładnie wygląda, a i włosy do oczu nie wpadają 😉 Prawda, że warta wypróbowania? 😀

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

  1. Marlena pisze:

    Ale śliczna fryzurka! Gdy bylam mała mama czesała mnie w dwa takie kucyki bo na ogół mialam krótsze włosy. Ten dodatek warkoczykow jest mega! Może kiedyś będę miała córcię którą będę mogła tak czesać 🙂

  2. Justyna pisze:

    Jakie piękne. Musze sie tego nauczyć w końcu mam córeczkę.

  3. Proste w wykonaniu, a jaki ciekawy efekt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.