Poprzeczne warkocze dobierane z koczkiem

Kiedy testuję na głowie Laury nowe fryzury, zazwyczaj posiłkuję się bajkami w telewizji. Nic więc dziwnego, że od pewnego czasu córa wręcz błaga mnie, abym uczesała ją w coś, co zajmuje – cytuję – „sto godzin” 😉 Dzisiejsza inspiracja nie jest bardzo trudna, ale z pewnością odpowiednia do nadrobienia zaległości w oglądaniu bajek 😉 Jeśli więc akurat macie dostęp do wciągającej „pełnometrażowej kinówki” proponuję

POPRZECZNE WARKOCZE DOBIERANE

Z KOCZKIEM

Potrzebujemy:

Zaczynamy od stopniowego podziału głowy równymi, poprzecznymi przedziałkami na cztery części. Trzy wyższe części włosów związujemy oddzielnie gumkami.

Z najniższej, czwartej części zaplatamy warkocz dobierany. Zaczynamy z jednej strony głowy i równiutko prowadzimy go w poprzek aż dobierzemy wszystkie włosy. Kończymy go długim warkoczem na 3 i związujemy mini gumką.

Zaczynając od dołu, rozpuszczamy kolejne pasma włosów i zaplatamy z nich następne warkocze dobierane. Każdy przedłużamy o warkocz na 3 i wiążemy oddzielną mini gumką.

Z drugiego (licząc od czoła) warkocza formujemy koczek – obkręcamy warkoczyk w małe „gniazdko” (uczyliśmy się tego tutaj: KLIK). Przypinamy go wsuwkami. Następnie stopniowo dodajemy kolejne warkoczyki, obkręcając je wokół „gniazdka” i przypinając wsuwkami.

Ta dam! Mamy gotową – pracochłonną lecz nietrudną! – fryzurę na specjalną okazję 😀 Podoba się Wam?

A z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych – gratis 😉 Do naszego gniazdka wprowadziliśmy… kurczaczka 😀 Kto wie, może lada dzień pojawią się pisanki 😉 😉 😉

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Zwykła Matka pisze:

    Zawsze mi sie podobały więcej niż dwa warkocze, ale totalnie nie radze sobie z dobrym podziałem włosów 🙁

    • Aleksandra pisze:

      Warto dzielić je stopniowo i za każdym razem związywać gumką, żeby zobaczyć czy przedziałek idzie prosto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.