Podwójny wieniec pół-dobierany

Witam po przerwie! 😀 Choroba zmogła mnie na całego i wcale jeszcze nie odpuściła 🙁 , ale mam przynajmniej tyle sił i motywacji aby nie zalegać cały dzień na kanapie. Teraz na kanapie 😉 towarzyszy mi laptop, biorę się więc do roboty i uzupełniam zaległe inspiracje. Propozycja na dziś:

PODWÓJNY WIENIEC

Z WARKOCZY PÓŁ-DOBIERANYCH

Potrzebujemy:

Zaczynamy od dokładnego podziału włosów. Najpierw dzielimy głowę prostym przedziałkiem. Lewą część włosów związujemy gumką. Drugą dzielimy na kolejne dwie części, poprzecznym przedziałkiem w kształcie półkola. Górną część związujemy gumką, aby nie przeszkadzała nam w dalszym czesaniu.

Z rozpuszczonej części włosów, od samej skroni, pleciemy warkocz pół-dobierany. Włosy dobieramy tylko z prawej strony, a warkocz zaplatamy jakby dookoła głowy. Gdy skończą nam się włosy do dobierania pleciemy jeszcze kawałek warkocza na 3 i kończymy go mini gumką. Następnie rozpuszczamy górną część włosów i zaplatamy drugi, równoległy warkocz pół-dobierany.

Po zapleceniu obu warkoczy, rozpuszczamy drugą stronę głowy. Włosy dzielimy na dwie części, symetrycznie do strony prawej. Ponownie związujemy górną część a na dolnej pleciemy warkocz pół-dobierany. Następnie rozpuszczamy resztę włosów i zaplatamy ostatni warkocz. Oba związujemy mini-gumkami.

Teraz pozostaje tylko ładne związanie warkoczy. Ja użyłam do tego naszych ulubionych gumek z kokardkami. Najpierw wiążemy dwa górne warkocze, następnie odrobinę niżej – dodajemy dwa dolne warkocze. Po związaniu wszystkich włosów rozpuszczamy nadmiar warkoczy i ostrożnie rozczesujemy kitkę.

I jak? Wypróbujecie? 😀 Dużo zdrówka dla Was! 😀

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

  1. Ewelina napisał(a):

    Piękna fryzura. Chciałabym kiedyś taką zrobić, ale moje dziecko za bardzo ruchliwe, a moje ręce chyba za mało sprytne 😀

  2. Aneta napisał(a):

    Podziwiam za cierpliwość 🙂 piękny efekt. Zdrowia życzę!

  3. Olu001 napisał(a):

    Ot i kolejne arcydziełko 🙂 Sama modelka też śliczna – takie słowiańskie fryzury są stworzone dla niej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.