Opaska z „żabek”

Wczoraj jedna z Mam „skarżyła się” mi na zsuwające spinki z delikatnych włosów córci. No cóż – znam to doskonale. Same spinki (na dłuższą metę) to żadna pomoc przy opadających na oczy włosach moich dzieci. Oczywiście, ratuję się nimi dość często – jednak jako samodzielna fryzura (bez dodatkowych kitek czy warkoczy) wymaga ciągłego poprawiania. Jednakże i na to jest sposób – wystarczy, że zamiast zwykłych spinek, użyjemy „żabek”, tworząc na przykład

OPASKĘ Z „ŻABEK”

Potrzebujemy:

 • szczotkę/grzebień
 • kilka spinek typu „żabki

Proponowane uczesanie jest bardzo proste i naprawdę mało czasochłonne. Z zaczesanych do tyłu włosów wyodrębniamy pasmo z nad czoła. Rolujemy je na płasko i przypinamy żabką. (Dlaczego na płasko? Bo gdy będziemy rolować do góry, włosy będą brzydko odstawały)

Teraz wydzielamy, rolujemy i przypinamy sąsiednie pasma. Na głowie mojej Emmy idealnie mieści się pięć pasm z „żabkami” – jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, abyście skończyli na trzech, czterech lub dodali więcej.

I już! Prawda, że proste? W dodatku takie spinki są o wiele mniej inwazyjne dla włosów niż te zwyczajne (nie ściskają ich tak, więc nie powodują ewentualnych złamań).

Pamiętajmy jednak, żeby:

 • dobrać wielkość spinek do wielkości/grubości włosów dziecka (za duże będą się zsuwać, za małe nie chwycą odpowiednio włosów)
 • uważać przy zakładaniu „żabek”, aby nie poranić głowy dziecka.

To jak? Kto tak już czesał swoją Królewnę? A kto zamierza? 😀

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Pamiętam jaką fryzurę z czasów swojej wczesnej młodości, a przy moich dziewczynach jakoś brakuje nam żabek w pudełku ze spinkami. U Matyldy za cienkie włosy, ale u Hani sprawdzą się idealnie.

  • Aleksandra napisał(a):

   Ja się ostatnio wzbogaciłam o całe pudełko – bo niestety często nasze żabki ulegają destrukcji 😉

 2. Strefa Matki napisał(a):

  o co za świetny blog 🙂 za niedługo mojej córeczce urosną włosy, więc przyda mi się nauczyć różnych fryzur 🙂

 3. Marta mamawbiegu.pl napisał(a):

  Uwielbiam podglądać Wasze fryzury <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.